IMG_7081 (2)

23 stycznia 2024

Reguła 1h – zobacz co dla nas to oznacza.

Spis treści

Dobre, optymalne działanie instalacji takich jak pompa ciepła czy klimatyzator zależy w dużej mierze od tego, jak odpowiednio je dopasujemy do naszego budynku. Jednak nawet najlepszy, najbardziej niezawodny sprzęt może szwankować, przez co nie zapewni wydajności, jakiej oczekujemy. To szczególnie poważny problem na przykład w środku zimy, gdy źródło ogrzewania jest podstawą komfortowego funkcjonowania. To dlatego rola lokalnego instalatora, który pomoże nam w tak kryzysowych sytuacjach, jest tak kluczowa. W tym kontekście warto poznać regułę 1h, dowiadując się, co to dla nas oznacza?

Nawet najlepszy sprzęt może mieć problemy…

Sprzęt dobrze działa, więc cieszymy się, że jest nam ciepło i przyjemnie, zwłaszcza jak popatrzymy jaka aura panuje za oknem. Radujemy się tym, że choć wydaliśmy trochę oszczędności na pompę ciepła, to sprawuje się ona bez zarzutu. Wszystko jest w należytym porządku.

Taki scenariusz jest wspaniały i każdemu tego życzymy, niemniej życie często weryfikuje nasze oczekiwania. I tak też bywa w przypadku drogich sprzętów, jak pompy ciepła. Każde urządzenie może się popsuć, mieć drobną usterkę lub wręcz przeciwnie – ciężką do usunięcia awarię. Najważniejsze w takim momencie to mieć dostęp do lokalnego instalatora, który szybko przyjedzie, zdiagnozuje problem i podejmie odpowiednie środki, żeby mu zaradzić. Bardzo liczy się tu czas, dlatego też od pewnego czasu nasza firma wprowadziła Regułę 1h, dzięki której świadczymy swoje usługi na jeszcze wyższym poziomie.

Reguła 1h – na czym polega?

To po prostu czas, jaki mamy przeznaczony na dojazd do klienta. Oznacza to, że nasza firma nie przeprowadza instalacji w miejscach, do których potrzeba więcej czasu na przyjazd. Można oczywiście, jak wiele innych podmiotów, zakładać pompy ciepła czy inne systemy ogrzewania w innych lokalizacjach, oddalonych nawet o kilka godzin. Można, bo zysk jest wtedy duży, niemniej koszty serwisu nie są opłacalne. Nie mieszczą się w rynkowych cenach, są jednakowoż nieakceptowalne dla klienta.

A przecież obsługa gwarancyjna jest niezwykle ważna, gdyż urządzenia są projektowane w ten sposób, aby służyć bardzo długo, nawet 15 lat i więcej. Żeby jednak tak było, potrzeba wykonywać regularne serwisowanie. Zapewnia ono optymalne, niezakłócone działanie pomp ciepła. Zdarza się niestety tak, że często zgłaszają się do naszej firmy właściciele pomp, żeby pomóc im w serwisie i świadczyć gwarancje, co wynika z tego, że ich firma instalująca ma bardzo daleko swoją siedzibę. Wychodzimy tym oczekiwaniom naprzeciw, przejmując czasami gwarancję i świadcząc przeglądy, ale trzymając się swoich postanowień, a więc tylko jak lokalizacja jest o 1h drogi od nas To gwarantuje utrzymanie standardów wysokiej jakości.

 

Gwarancja i dobre praktyki – dlaczego to tak ważne?

Trzeba też zauważyć, iż nie każda instalacja, położona w tej odległości, jest przez naszą firmę realizowana. Dzieje się tak najczęściej, jak instalacja jest wykonania niezgodnie z wymogami gwarancji oraz dobrych praktyk. Nawet gdybyśmy chcieli, nic nie możemy zrobić. A największy problem ma inwestor, który zostaje ze swoimi trudnościami sam. Rozumiemy klientów i zawsze chcemy im wymiernie pomagać, ale niestety w takiej sytuacji nie możemy złożyć swojego podpisu pod przeglądem i brać odpowiedzialności za całość. Nie możemy odpowiadać za błędy kogoś innego.

Wniosek jest z tego taki, że wybierając firmę instalatorską, warto się zastanowić co dalej? Nim podpiszemy umowę, omówmy najważniejsze zagadnienia – jak wygląda serwis? Jakie są jego koszty w czasie awarii? Ile trzeba czekać na przyjazd pracowników? To kluczowe zagadnienia, od których zależy późniejsze zadowolenie z zainstalowanego urządzenia.

Podsumowując, widzimy, że choć sam wybór sprzętu, z którego zamierzamy korzystać przez długie lata, jest ważny, to równie istotne jest to, żeby firma, u której składamy zamówienie, zapewniała szybki i niezawodny serwis.

Współczesny hydraulik? Musi umieć o wiele więcej niż dawniej.

 

Picture of Karol Czyżewicz

Karol Czyżewicz

-absolwent Politechniki Warszawskiej o specjalności Wentylacja-Klimatyzacja.
-absolwent Akademii Górniczo Hutniczej o specjalności Energetyka Odnawialna
-mistrz budownictwa pasywnego
-audytor certyfikatu ZIELONYDOM
-audytor certyfikatu szczelności budynku
-audytor certyfikatu termowizji budynku

Utwórzmy razem Twoją ofertę.