Rozalin3

10 grudnia 2023

Prostota jednego dostawcy systemów w domu wraz z zarządzaniem energią

Spis treści

Energia zawsze była w cenie, ale nigdy chyba tak bardzo jak współcześnie. Wszystko to przez zmieniającą się świadomość dotyczącą środowiska naturalnego i przez stale wzrastające ceny prądu. Wykorzystujemy ją do coraz większej ilości dziedzin, co stawia przed nami kolejne wyzwania, związane z jej mądrym zarządzaniem. Dotyczy to szczególnie nowo budowanych budynków i tych, które są modernizowane. Udowodnimy w tym artykule, jak jest to ważne. Pokażemy też, czemu wybór jednego dostawcy systemów w domu wraz z zarządzeniem energią jest kwestią kluczową.

Zarządzanie energią to zmiana na lepsze

Zmiany następują w każdej dziedzinie życia. Są niezwykle dynamiczne, determinujące codzienne funkcjonowanie. W dużej mierze odpowiada za to technologia, która ulepsza nasze życie, sprawiając, że jest ono wygodniejsze. Z drugiej strony, żeby nadążyć za wszystkimi nowinkami, trzeba stale trzymać rękę na pulsie. Nie można też pominąć niezwykle istotnego faktu, dotyczącego zarządzania energią, bo skoro coraz więcej sprzętów tak działa, to kwestia ta urasta do rangi najważniejszej. To dlatego postawienie na jednego dostawcę nowoczesnych systemów w domu wraz z jego zarządzaniem energią, powinno być priorytetem w kolejnych działaniach!

Zachowajmy jak najwięcej energii dla siebie!

Trzeba też jednocześnie bacznie obserwować, jak zmieniają się przepisy dotyczące polityki energetycznej. Biorąc to pod uwagę, można już być pewnym, że w najbliższym czasie wejdą w życie przepisy dotyczące godzinowych cen prądu. W podobnym tonie trzeba spojrzeć na regulacje odnoszące się do fotowoltaiki, które w skrócie nie będą korzystne dla prosumentów, gdyż za produkcję własnej energii będziemy musieli zapłacić… Jak nietrudno zauważyć, nie wygląda to zbyt korzystnie, dlatego tym bardziej kwestie dotyczące zarządzaniem energią urastają do miana absolutnie kluczowych. To szczególnie istotne, jak spojrzymy na wszechstronność zarządzania energią, łączącej w sobie kilka obszarów – instalacji PV, instalacji, ogrzewania, instalacji magazynowania energii, instalacji magazynowania ciepła, instalacji ładowarek/ładowarki auta elektrycznego itp. To pokazuje skalę tego przedsięwzięcia. Musimy więc się postarać, aby system zarządzania energią był jak najbardziej inteligentny i zapewniony od jednego zaufanego dostawcy. To przynosi najkorzystniejsze rezultaty!

Zarządzanie energią od jednego dostawcy – jak to działa?

Instalator rozmawia z inwestorem, wypytując go o jego wymagania i potrzeby, na tej podstawie można wdrożyć adekwatny system zarządzania, czyli uwzględniający to, co najważniejsze, co wpłynie na komfortowe funkcjonowanie mieszkańców. Jeden dostawca wdraża oprogramowanie, mając na uwadze wszystkie elementy systemu, udziela gwarancji i odpowiada za całą instalację. Inwestor nie musi znać tajników całego mechanizmu, wiedzieć jak i dlaczego to wszystko działa – wystarczy, że zobaczy rezultaty na wykresach i rachunkach, by przekonać się, że jest dobrze.

Inteligentne urządzenia do zarządzania energią wykonują kluczowe pomiary w czasie rzeczywistym oraz automatycznym wykorzystywaniu nadmiaru mocy instalacji fotowoltaicznej do zwiększenia zużycia energii ze słońca. Pomaga to właścicielom domów obniżyć rachunki za prąd przy jednoczesnym zwiększeniu niezależności energetycznej. To więc ogromne oszczędności, bezpieczeństwo i codzienny komfort, mając świadomość tego, jak wiele zostaje nam w kieszeni i jaką mamy niezależność energetyczną. Perfekcyjnie zaprojektowane urządzenia do zarządzania energią są wyposażone w wiele inteligentnych funkcji, potrafią się łączyć bezprzewodowo ze sobą, współpracując w ten sposób i przynosząc największą efektywność. Istnieje wiele urządzeń, które można podłączyć do tego systemu. Jednym z nich jest domowa ładowarka  do pojazdów elektrycznych. Maksymalnie wykorzystuje dostępną energię słoneczną, ładując samochody, robiąc to szybko z pomocą taniej energii odnawialnej.

Podsumowując, jeden dostawca systemów inteligentnego zarządzania energią to optymalne rozwiązanie dla każdego właściciela domu. To pełna kontrola i optymalizacja energii. Efekty zobaczymy na rachunkach. Nie tylko zyskamy na tym finansowo, ale i za sprawą mądrego rozdysponowania energią przyczynimy się do poprawy stanu środowiska naturalnego.

Współczesny hydraulik? Musi umieć o wiele więcej niż dawniej.

Picture of Karol Czyżewicz

Karol Czyżewicz

-absolwent Politechniki Warszawskiej o specjalności Wentylacja-Klimatyzacja.
-absolwent Akademii Górniczo Hutniczej o specjalności Energetyka Odnawialna
-mistrz budownictwa pasywnego
-audytor certyfikatu ZIELONYDOM
-audytor certyfikatu szczelności budynku
-audytor certyfikatu termowizji budynku

Utwórzmy razem Twoją ofertę.