Mitsubishi – najlepsza marka wśród pomp ciepła naszym zdaniem
Działając w branży pomp ciepła od lat mamy możliwość obserwować działanie różnych urządzeń. Sami wielokrotnie analizowaliśmy parametry, awaryjność i wydajność poszczególnych modeli urządzeń, aby móc jak najlepiej dobierać rozwiązania dla naszych Klientów. Wnioski, do jakich doszliśmy są takie, że najlepsze, naszym zdaniem, są pompy ciepła Mitsubishi. Jest to producent, który rządzi wśród marek pomp ciepła. Skąd taki wniosek? Ponieważ urządzenia tej marki są wydajne, ekonomiczne i bezawaryjne. Dodatkowy atutem jest to, że równie dobrze funkcjonują w ekstremalnie niskich temperaturach, aby zapewnić komfort cieplny bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Producent działa w branży od lat, dlatego posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowaniu pomp ciepła, wykorzystuje doskonałej jakości komponenty. Atutem są też duże, funkcjonalne systemy freonowe.
Odpowiedzialne podejście i efektywność działania
Przykładem odpowiedzialnego podejścia do Klientów i urządzeń może być sytuacja, jaka miała miejsce w roku 2023. Na pewnym etapie pojawił się duży nacisk na to, aby w pompach stosować ekologiczny czynnik, tzw. propoan. Zmiana trendu spowodowała, że wielu producentów bardzo szybko dostosowało się do owych zmian. Zarówno chińskie pompy, jak i wiele polskich marek bardzo szybko wprowadziło odpowiednie rozwiązania do swojej oferty. Mitsubishi nie spieszyło się, dlaczego? Ponieważ nie byłoby to zgodne z polityką firmy. Marka wprowadza do obrotu wyłącznie dobrze przetestowane urządzenia. Zanim trafią one do klientów muszą zostać przebadane, a testy obejmują m.in. szczegółowe pomiary pracy, sprawdzenie ewentualnej awaryjności w różnych warunkach, aby konsumenci otrzymali urządzenie pewne, sprawne i działające.
Testy nowych rozwiązań
Marka Mitsubishi, w przeciwieństwie do wielu innych producentów pomp ciepła, nie wprowadza do sprzedaży urządzeń niesprawdzonych, które nie zostały właściwie przebadane przez specjalistów firmy. Jednak nie każda firma ma takie podejście, o czym świadczyć mogą m.in. wpisy na forach internetowych, w których po zmianie czynnika w urządzeniu wiele podmiotów, w tym chińskich, jak najszybciej wdrożyło rozwiązania. Efektem wprowadzenia rozwiązań beta była duża awaryjność sprzętu i niezadowolenie klientów. W przeciwieństwie do konkurencji marka Mitsubishi nie rozszerza oferty, dopóki nowy model nie zostanie w pełni przetestowany. Wdrożenie do sprzedaży wersji beta oraz oczekiwanie na informacje od klientów dotyczące potencjalnych błędów, na podstawie której tworzona jest lista rzeczy do naprawy jest niezgodna z polityką koncernu Mitsubishi.
Innowacyjne rozwiązania stosowane przez Mitsubishi
Szukając odpowiedniej pompy ciepła należy pamiętać jeszcze o jednej kwestii. Często bowiem producenci innych marek chwalą się, że w konstrukcji urządzenia wykorzystane zostały renomowanej jakości podzespoły, często też Mitsubishi. Dla porównania przytoczyć można sytuacje sprzed wielu lat, gdy w polskim polonezie zamontowany został silnik z angielskiego ROVERA. Ale czy to oznaczało, że polonez nagle stał się ROVEREM? Oczywiście, że nie. Owszem, dobrej jakości silnik pozwolił częściowo wyeliminować niektóre błędy, ale do oryginału brakowało mu dużo. Podobnie wygląda kwestia z pompami ciepła. Mimo że wiele podmiotów korzysta z podzespołów Mitsubishi, to tylko oryginalne urządzenia są rzeczywiście najlepsze.
Mitsubishi stale rozwijając swoją technologię opatentowało m.in. wtrysk gazu w swoich urządzenia, co pozwala sprężarce pracować odpowiednio nawet w bardzo niskich temperaturach. Podobnie wygląda kwestia automatyki, która w połączeniu z wysokiej klasy podzespołami, odpowiednio przebadana, zoptymalizowana jest po prostu skuteczna. Producent przywiązuje ogromną uwagę do minimalizacji poziomu hałasu, optymalizację wydajności. Dużym atutem jest też stały dostęp do części i ich kompatybilność w kolejnych wersjach urządzeń. Mitsubishi stawia też na praktyczność i funkcjonalność, urządzenia są pozbawione zbędnych funkcji, są wyposażone we wszystko, co potrzebne do właściwego działania w określonych warunkach.